POKAZY ULICZNE

BUSKING

TRZY WZGÓRZA

Kapelusznik z Ogniem

Artysta prezentujący pokaz komediowo-artystyczny z wykorzystaniem elementów Fire Show. Podczas pokazu można podziwiać sprawną sztukę żonglerki podpalonymi elementami, płonący kij czy skakanie przez płonącą skakankę. Pokaz utrzymany w humorystycznym tonie. Artysta bardzo dobrze integruje publiczność oraz czynnie wprowadza ich w udział w swoim show! To wszystko przez 6 lat ciągłej praktyki, ponad czterystu wykonanych pokazów.

Klaun Kulka

"KOMEDYJKA"

garść krótkich komediowych historii przez które niezdarnie przewija się sympatyczny głupiec - pod postacią niemego klauna. Przyjdzie mu stawić czoło ambitnym i trudnym wyzwaniom, takim jak pucowanie obuwia, zuchwała kradzież bądź przeprowadzenie skomplikowanej operacji. Nie wszystko pójdzie gładko, lecz to nawet lepiej - rzeczy idealne są rzadko zabawne.
Przedstawienie familijne bez słów z dozą uszczypliwego humoru, żonglerki i pantomimy. Inspirowane erą kina czarno-białego. Śmieszy, denerwuje, rozczula.

 

Isafira

W krainie marzeń wszystko jest możliwe. Raz stoisz u boku Elsy na zaśnieżonym szczycie, a chwilę później trenujesz łucznictwo z Meridą Waleczną. Tutaj możesz być sobą bez względu na przeciwności losu. I przede wszystkim dobrze się bawić!

Program "W krainie marzeń" to piękna historia o radości z bycia wewnętrznym dzieckiem. Piosenkom z popularnych filmów animowanych towarzyszy ogień, dym i pirotechnika - wszystko po to, by wyzwolić w Tobie pozytywne emocje i magiczne wspomnienia. Mimo, że to program skierowany głównie dla młodszej widowni, to i dorosły znajdzie w nim cząstkę siebie.
facebook.com/isafira.show

Szymon Kuśka

"Kuśka Circus Show"

Szymon Kuśka lat 21 - żongler, ekwilibrysta, komik.
Pochodzi z Wodzisławia! Swoje pierwsze kuglarskie kroki stawiał na Wodzisławskim Festiwalu Kuglarzy, gdzie zakupił piłki żonglerskie, które zawiodły go, aż do Warszawy gdzie zdobywa wiedzę i umiejętności w Szkole Cyrkowej. Jednym słowem jest dzieckiem naszego festiwalu 😉

Szymon zaprezentuje luźne show o niczym, bez tematu i bez treści okraszone niebezpiecznymi numerami z udziałem widowni,  wirujących w powietrzu ostrych jak brzytwa maczet i rozpalonych do czerwoności pochodni!
Widowisko z dużą dawką dystansu oraz humoru skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych 😉

 

Akrobatyka Powietrzna

 

Dziewczynki z okolic Opola  i Katowic,  których pasją jest aerial. Chciałby zaprezentować wodzisławskiej publiczności swoje pokazy akrobatyki powietrznej, na aerialhoop, aerialsilks oraz aerialstraps. Podczas spektakularnych występów akrobatyki pozwolą sobie wystawić kapelusz w stronę publiczności, aby pokryć koszty dalszej drogi rozwoju i wyjazdu na Mistrzostwa Świata. Serdecznie zapraszamy dużych i małych widzów!

Uliczne Historie

„Historia Jednej Miłości”

Projekt uliczny utworzony przez artystyczny duet z Krakowa łączący w sobie żonglerkę, ogień, teatr, taniec i nie tylko... „Historia Jednej Miłości”, którą zaprezentują wodzisławskiej publiczności jest widowiskiem wypełnionym po brzegi ogniem oraz napięciem budowanym pomiędzy kobietą, a mężczyzną . To opowieść o namiętności i sile przyciągania pozwalająca widzom zatopić się w emocjach towarzyszących artystom. Całość potraktowana z odpowiednią dozą humoru dzięki czemu stanowi wspaniałą ucztę dla umysłu i oka.
Joanna Kajda - Aktorka i przede wszystkim genialna tancerka ogniowa, utytułowana wieloma nagrodami w konkursach i festiwalach. Niesamowita i przejmująca - tak opisują ją odbiorcy. W spaniały sposób łączy ruch z żywiołem ognia dzięki czemu potrafi oczarować każdego widza.
Tomasz Prudel - od ponad 15 lat trudni się zawodami scenicznymi jako performer. Występował między innymi w operze krakowskiej, teatrze KTO, TWU, Katolickim Teatrze Edukacji z Krakowa czy Rewii na lodzie Magic Story on Ice. Specjalizuje się w ogniu, kocha ten żywioł i tą miłością chce się z wami dzielić.

Artyści Uliczni Krakowa

 

Na żywo widownia ma okazję ujrzeć jak przy autorskim stanowisku spod rąk "baloniarzy" wyłaniają się balonowe życzenia - w tym konkretnych przypadku krakowskich baloniarzy z krwi i kości, których mogliście spotykać od lat na krakowskim rynku.
W grę wchodzą figurki jednobalonowe, wykonywane poniżej minuty oraz wielobalonowe kreacje z użyciem różnej wielkości i rodzajów balonów. Jest to artystyczne rękodzieło, które na świecie jest uznawaną dziedziną sztuki, a z doświadczenia wiemy - frajdę mają nie tylko maluchy....
https://www.facebook.com/Artysci.Uliczni.Krakowa